تماس با نشریه

تلفن: 02634347678  و 02133202487

فکس: 02143857124 و همراه: 09905980206

نشانی تحریریه: کرج، بلوار باغستان، بین خیابان پنجم و ششم، روبروی مجموعه ورزشی انقلاب، پلاک 735، ساختمان پرند، واحد یک

دفتر پشتیبانی: تهران، افسریه، 15 متری چهارم، خیابان 38، پلاک 28، واحد 2

رایانامه: Shij.journals@gmail.com

پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 14

تلفن خارج از ساعات اداری: 09105360230

آخرین وضعیت مقالات
جهت استعلام از آخرین وضعیت مقاله خود، کد رهگیری مقاله را در کادر زیر وارد نمایید.


 


درباره نشریه

 

 

معرفی و نگهداشت میراث تاریخی و معماری، امروزه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر جامعه متمدن و صاحب فرهنگی است. این در حالیست که حرکت رو به جلوی معماری مدرن در کنار حفظ و اعتلای معماری سنتی، هر دو بار سنگینی را بر دوش حاملان و ناشران دانش تخصصی در این حوزه گذارده است. همان‌طور که با رشد فزاینده زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی هنر-علم معماری با سابقه دیرپای آن در جهان و در ایران مواجهیم، شاهد رشد و دگرگونی روزافزون رسانه‌های اطلاعاتی با هدف ایجاد شناخت و آگاهی جامعه بشری نسبت به سابقه تمدنی جوامع پیرامونی و معرفی ویژگی‌های فرهنگی تمدن‌های دور و نزدیک نیز هستیم. این در شرایطی است که به سبب ارتباط تنگاتنگ معماری با مرمت و سایر رشته‌های علوم انسانی و علوم پایه، عرصه‌های پژوهشی آن همواره در حال گسترش بوده و این خود موجب اشتیاق عرضه دستاوردهای آموزشی، پژوهشی و اجرایی این حوزه دانشی، جهت قرار گرفتن در اختیار عموم علاقه‌مندان و مشتاقان گردیده است.

بدین منظور فصلنامه «پژوهش‌های مرمت و معماری ایرانی-اسلامی» با نگاه کاملاً تخصصی و میان‌رشته‌ای تلاش می‌کند مقالاتی را از محقق یا محققینی انتخاب و منتشر کند که ضمن اثرگذاری بر دانش معماری و مرمت، مرزهای آن‌ها را نیز گسترش داده و پاسخ دهنده برخی مسائل موجود در این زمینه در دنیای امروز باشد. این نشریه در سیاست‌های عمومی خود با هدف انجام فعالیت‌های فرهنگی در حوزه‌های معماری، شهرسازی و مرمت، به دنبال ایجاد زمینه‌های تبادل اندیشه و طرح مسائل علمی نوین در این حوزه‌ها می‌باشد و تلاش دارد تا با انتشار مطالب وزین علمی و جذاب توأم با سازوکاری متفاوت، این امکان را برای خوانندگان خود فراهم سازد.

 

 

کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


سامانه مدیریت نشریات شباک